Pavel Žďárek - Knihy

Knihy

ZRCADLO PEKEL – PRVNÍ KNIHA BOLESTI

Po letech působení a publikování v řadě periodik přichází filmař, novinář a muzikant Pavel Žďárek se svou první knihou. Jde o sbírku hororových povídek, které napsal v rozmezí několika let. První kniha bolesti obsahuje 10 originálních povídek pracujících s hrůzou a děsem různého druhu: od šílených vrahů, kolem kterých cáká krev, přes plíživý strach z vlastních rodinných příslušníků, až po samotné peklo plné démonů. Autor nechává naplno pracovat svou fantazii, ve které je dost místa pro znetvořená monstra i lidi, jimž monstra sídlí uvnitř duše.

Kniha mapuje několikaletou tvorbu, takže lze sledovat (u každé povídky je datum, kdy byla napsaná), jak se v průběhu času vyvíjel autorův styl. Jen jediná povídka, úvodní Zrcadlo pekel, již byla časopisecky publikována, s ostatními se v této knize setkáváte poprvé. Každou z povídek doprovází působivá černobílá ilustrace od malíře a grafika Petra Šambergera, který je také autorem obálky a grafické úpravy.

Jedenáctá povídka Bobřík mlčení, označená v knize jako Bonus, ukazuje, že nejen svět děsu a nočních můr, ale i humor je Žďárkovi vlastní.

Obsah:

Ukázka z knihy (povídka Léčba šokem):

"Mimochodem," obrátila se slovem na doktora: "Na co máš tu stříkačku? Respektive, co v ní máš? Nechceš jí, doufám, nějak otupit smysly, aby toho méně cítila, že né?!"

"Neboj," odpověděl doktor Krytina, který stál v této chvíli za ní: "Víš, tvoje dcera mi nabídla, že když se zbavíme tebe, ona se mnou klidně k moři pojede a navíc mě bude poslouchat na slovo. No není drzá? Ona si myslí, že by se mi to snad líbilo."

Doktor se zasmál. Matka pustila dceři nos a ta rychle lapala po dechu. Matka ji nechala dýchat a dívala se jí do vyděšených očí. Jak ji a ty její oči nesnášela. Neodolala touze do nich znovu plivnout.

"Je to drzá svině," řekla: "Možná si myslela, že jsi se mnou jenom kvůli sexu. Nechápe, co je to láska."

"No, právě," řekl doktor a ještě jednou zkontroloval stav tekutiny ve stříkačce: "Máš chytrou dceru."

Knihu můžete koupit v našem internetovém obchodě DuchShop

ISBN: 9788023961447
Doporučená cena: 198,- Kč
Vyšlo 31. července 2007
Vydalo nakladatelství Leviathan, 1. vydání, brož., 194 stran